Přibírám, snažím se

18. října 2012 v 17:43 |  Deníček
Už v podstatě 43 kg - což jsem měla naposled na začátku dubna, pak to šlo ještě níž. Nejde to moc rychle? Začíná mě to trošku děsit., ale tak piju hodně mléka, jím.. Musím vydržet.

Dnes jsem šla uprostřed školy domů, odpadly nám hodiny a já se doma rovnou naobědvala... pak jsem se vrátila na 3 hodiny. Jeden ***** nám dal přepadovku a abych se uklidnila, zlomila jsem propisku. Lepší propiska, než nehty do rukou...

Oběd byl ve škole když už jsem tam byla, seděla jsem tam s čajem (už jsem obědvala doma). Seděla tam kamarádka, co také trpí ppp. Viděla jsem, jak je to pro ní těžké, nikdo jiný než my to nepochopí. "N, fuj, to máslo a cukr, tak to bych sníst nemohla." začla jí říkat jedna holka a já myslela, že jí jednu vlepím. Pro kamarádku to bylo ještě těžší, to bylo vidět. Těžko s tím bojuje.

Pak se obrátila k jiné kamarádce, k té, která má velkou zásluhu na tom, co se mi stalo. Ale já jí to nevyčítám, mluvila ke mě prostě vždy upřímě a to, že jsem měla dvě brady, přibrala jsem a tak, no, dejme tomu, že to byla pravda. Jen to ve mě vždycky bude, takový nepopsatelný pocit, ale i tak jsem jí začla taky chránit. Nechci aby se jí stalo to stejné, tohle peklo. V podstatě boj o život. Opět začala vykládat něco jako "Jak to můžeš jíst?". To už jsem fakt musela něco říct a začal rozhovor. "Nech toho, je to normální jídlo, každý si může jíst co chce." "Ježiš vždyť nic neříkám." "Ale jo, říkáš, někomu to prostě chutná." "Tak jestli jí to chutná, tak jí to tímhle nezošklivým ne?" "Mě by si to teda zošklivila, jak o tom mluvíš." "Tak tobě žejo, ty jseš anorektička, tobě vadí každá kalorie."

To mě zarazilo. Nejdřív jsem myslela, že se rozbrečim, pak že se zvednu od stolu a odejdu a nakonec jsem jí měla chuť mrsknout ten čaj do obličeje. Má docela často poznámky a neví jak může ublížit. I obyčejné "Ježiš jak nosíš velký svačiny?" (nebylo to na mě, ale slyšela jsem to) může dost ublížit.

Potom s ní šla ta kamarádka, co má ppp, promluvit že to mi říkat nemusela. "A copak ona jí má?" "Ne.." zalhala "Tak jí to může být jedno, ne?" Bože, dala bych jí facku.

Jinak až na školu a pár detailů se mi vede skvěle. Budou mi vidět svaly, né kosti. Kamarád říkal, že na mě zatím žádné změny nepozoruje. Trochu mě to uklidnilo... chci změny, ale... no, vždyť vy to znáte. Znamená to, že ještě můžu přibrat a to mě uklidňuje.

EDIT 19.25
Ještě jsem se zapoměla pochlubit, že jsem dneska měla svojí životní premiéru Kinder Maxi King! Včera večer jsem řekla mamce, že bych ho chtěla zkusit, že jsem to nikdy neměla a jestli by mi to nekoupila. Nikdy jsme ho v ledničce neměli, u nás se ani takovéhle věci nikdy moc nekupovaly, jen občas. A mamka najednou vyrazila k ledničce, šáhla, vytáhla Kinder Maxi King a říká "To jsem ale kouzelník, viď? Tu máš." a viděla jsem radost ve tváři. Když jsem se ptala, kde ho najednou vzala, řekla, že jsou ve slevách a ona na něj jednou dostala chuť, tak si ho koupila. Pak se jí ale zalíbila Kofila, takže mi ho ráda dá (nečekaně netušila, že bych to vůběc jedla). Mimochodem, po dnešním nákupu mi mamča koupila další (:D) a to jsem jí ani nestihla říct, jestli mi chutnal. Kinder mléčný řez je možná o něco lepší, ale ani tomuhle se už nebráním.

EDIT 19.37
Dobře, k té kamarádce, co mi tak ublížila..nemůžu říct, že jí to nevyčítám, protože v hloubi duše nechápu, jak může někdo říkat takové věci, aniž by nevěděl jak ubližuje. Já bych jí to nikdy, nikdy neudělala. Ani tehdy, když mě tímhle tolik ničila..mohla jsem toho říct tolik. Ale kousala jsem se do jazyka a mlčela. Já nechci ubližovat, taková nejsem. Stále se sama sebe ptám.., chtěla mi ublížit? Nebo jí to prostě vážně dedošlo? Ale všechno tohle, myslím ppp, není to jen kvůli ní. Ona byla jen velký střípek, který poskládal postupně celou skládačku.

Tumblr_lw96or8lim1r1n308o1_500_large
 


Komentáře

1 Summer Summer | Web | 18. října 2012 v 19:06 | Reagovat

Jsi strašně šikovná, že to tak zvládáš :) Mě se ta váha neustále houpe nahoru a dolů, nevím co s tím :/ Možná jsem až moc zvědavá, ale docela by mě zajímal tvůj jídelníček :)
Jinak takové lidi nesnáším. Taky nevypadají bůh ví jak skvěle, ale kritizovat umí. Minulý rok mi spolužačka řekla, že jsem strašně těžká a že mě neutáhne (před celou třídou!)- a to jsem vážila 55kg a ona zrovna k těm drobnějším postavám nepatří. Naštvalo mě to a vcelku i ublížilo. Nemám ráda, když někdo říká něco ošklivého, aniž by si uvědomil, jaké to má následky. Ale i bohužel takoví lidé se najdou. :(
Jsi moc šikovná, drž se :)

2 Saphire Saphire | Web | 18. října 2012 v 19:47 | Reagovat

Výborný, moc ráda to čtu :)
Já jednou takhle ve vzteku zlomila propisku a prořízla mi dlaň.

3 MacDeny MacDeny | Web | 18. října 2012 v 21:02 | Reagovat

JE to smutný no... Někdo si hold neuvědomuje, jak slova bolí... Hlavně když si to člověk vezme k srdci :( U nás ve třídě by ta holka nebyla vůbec oblíbená... A já bych ji hlavně nesnášela. Nemám ráda nepřátele, ale ji bych měla za enemy no. 1. Jsem ráda za svůj kolektiv. A tobě gratuluji ke Kinderu Maxi King :D Mně chutná, ale mám od doktorky omezený sladkosti, prý by bylo nejlepší zbytečný cukry vůbec nepřijímat.. :D Hm, to asi nepůjde O:)

4 izzzie izzzie | Web | 18. října 2012 v 21:19 | Reagovat

já si pouze myslím, že ti něco závidí, že jí něčím štveš a tím ti i ubližuje, věř mi, něco jí žere

5 eva eva | 18. října 2012 v 21:29 | Reagovat

dle mého se takto kamarádky nechovají :(...souhlasím s izzzie, něco jí žere, tak si to vybíjí na jiných :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama